TEPELNÁ ČERPADLA

Zdroje tepla

Výhody tepelných čerpadel jsou již delší dobu známy majitelům rodinných domů. V poslední době se začínají instalovat také v bytových domech. Buď v novostavbách, nebo domech, které prošly kompletní revitalizací. Cena tepelných čerpadel postupně klesá, technologická úroveň roste, a proto se návratnost investice zkracuje i bez využití dotací. Pro bytové domy se využívají systémy vzduch / voda. Nejsou zapotřebí nákladné zemní vrty a výkopové práce. Jedná se o jednoduché instalace s nízkými investičními náklady a minimálními nároky na prostor.

Tepelné čerpadlo dokáže vyrobit 1 GJ tepla za přibližně 250 – 300 Kč což je polovina a někde dokonce třetina ceny tepla nakupovaného od externího dodavatele v rámci SZTE. Návratnost investice je v tomto případě do sedmi let. Po celou dobu provozu zůstávají nízké provozní náklady. Výhodou je také nízká sazba za odběr elektřiny pro bytový dům.

Pro bytové domy se stávajícím topným systémem s radiátory dodáváme vysokoteplotní tepelná čerpadla DAIKIN. Díky jedinečné invertorové technologii dvou kompresorů v sérii dosáhne TČ teplotu topné vody až 80 °C bez elektrického dohřevu, a to i při venkovních teplotách -20 °C. Společně s teplovodními zásobníky ROTEX HybridCube, které zajišťují hygienickou přípravu teplé vody bez legionel a usazenin, tvoří to nejlepší pro zajištění vlastního tepla v bytových domech. Podle konkrétních podmínek také nabízíme tepelná čerpadla ENBRA o vysokém výkonu jednotek a STIEBEL ELTRON, kdy je veškerá technologie umístěna ve sklepě domu a není nutné umísťovat venkovní jednotky na střechu.